Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Παναθηναϊκός: Το νωρίς και το ροτέισιον του Γιοβάνοβιτς με Βόλο

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει το Βόλο στη Λεωφόρο και ο Γιοβάνοβιτς ξέρει πως να τον κερδίζει

Λεωφόρος Ιβάν Γιοβάνοβιτς

Μέχρι τη διακοπή του Πρωταθλήματος ειδικά στα πρώτα παιχνίδια ο Παναθηναϊκός είχε προηγηθεί ουκ ολίγες φορές και καθάρισε με αυτό τον τρόπο πολλά παιχνίδια από το πρώτο ημίχρονο. Μετά τη διακοπή τα δεδομένα όμως άλλαξαν. Προηγήθηκε στο Α Ημιχρονο μόλις 3 φορές… Συγκεκριμένα το Τριφύλλι άνοιξε το σκορ με το γκολ του Μπερνάρ κόντρα στον Ιωνικό, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει τη νίκη.

Έπειτα στο παιχνίδι κόντρα στον Λεβαδειακό, ο Παναθηναϊκός πήρε το προβάδισμα με το γκολ του Βέρμπιτς στο 35ο λέπτο. Η ομάδα του Γιοβάνοβιτς πήρε και τη νίκη με τελικό σκορ 0-1. Η τελευταία φορά που οι “πράσινοι” προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, ήταν στο παιχνίδι της Λεωφόρου κόντρα στη Λαμία. Σε εκείνο το ματς ο Φώτης Ιωαννίδης είχε κάνει μια εξαιρετική ενέργεια δίνοντας έτοιμο γκολ στον Λάζλο Κλέινχεϊσλερ. Σε κανένα άλλο παιχνίδι δε μπόρεσε να πάρει νωρίς “κεφάλι στο σκορ” κάτι που έχει λείψει από τον Παναθηναϊκό.

Παγκάκης – Podcast: Φαβορί ο Ιωαννίδης, σκέψεις για Σπόραρ, η ενδεκάδα με Βόλο

Πάντως γενικά φέτος με το Βόλο εκτός του τελευταίου ματς, ο Παναθηναϊκός καθαρίζει νωρίς. Στο 1-5 του Βόλου πήγε με προβάδισμα 0-2 στα αποδυτήρια, χάρη στα 2 γκολ του Παλάσιος! Στο 2-0 της Λεωφόρου το σκορ στο ημίχρονο ήταν 0-0, παρά τις πολλές χαμένες ευκαρίες. Όσον αφορά το Κύπελλο, στο παιχνίδι της Λεωφόρου ο Παναθηναϊκός κέρδισε με 3-0, ενώ είχε πάρει προβάδισμα με 1-0 πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στον επαναληπτικό του Βόλου η ομάδα του Γιοβάνοβιτς επικράτησε με 0-2 και στο ημίχρονο κέρδιζε 0-1.

Το θέλατε το φτιάξαμε! Μπες στον κόσμο του Παναθηναϊκού με το APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android. Σύντομα και σε IOS. Follow το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.