Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο Παναθηναϊκός απέναντι στον ΠΑΟΚ και έμεινε εκτός τελικού

Έδειξε χαρακτήρα όμως έχασε στις λεπτομέρειες το "τριφύλλι"

Ο Παναθηναϊκός στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων στον ημιτελικό του κυπέλλου ανδρών απέναντι στον ΠΑΟΚ, όμως δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα με 1-3 σετ. Οι πράσινοι μπήκαν δυναμικά στο πρώτο σετ, το οποίο πήγαινε πόντο πόντο, με σκορ 27-25. Η καλή αμυντική λειτουργεία και η σωστές επιθέσης χάρισαν το πρώτο σετ στο “τριφύλλι”.

Στο δεύτερο σετ όλα ήρθαν τούμπα με τον ΠΑΟΚ να είναι ποιο συγκεντρωμένος και να φτάνει την διαφορά μέχρι και τους 7 πόντους. Ο Παναθηναϊκός εν μπορούσε να βρει απάντηση στο καλός σερβίς των θεσσαλονικιών και γνώρισε ήττα με 25-17. Ο coach Ανδρεόπουλος στην συνέχεια ανακάτεψε πολύ την τράπουλα και προσπάθησε να βρει λύσεις.

Στο τρίτο σετ τα πράγματα ισορρόπησαν για τις δύο ομάδες, με πολλούς πόντους να κρίνονται ύστερα από πολλές αλλεπάλληλες επιθέσεις. Ο ΠΑΟΚ είχε καλύτερο σερβίς όμως οι υποδοχές των Φράγκου και Ζήση δημιούργησαν πρόβλημα στον “δικέφαλο”. Εν τέλη ο ΠΑΟΚ πήρε και το τρίτο σετ με σκορ 25-20.

Το τελευταίο σετ έκρυβε εκπλήξεις με τον Παναθηναϊκό να προηγείται καθ’ όλη την διάρκεια, να βρίσκει άσσους και λύσει στην υποδοχή. Όμως ο ΠΑΟΚ βρήκε ξανά τα αποθέματα και ανέτρεψε το σκορ παίρνοντας την νίκη με 25-23 και προκρίθηκε στην τελικό όπου θα αντιμετωπίσει τον ΟΣΦΠ. Εδώ θα πρέπει αν αναφέρουμε ότι ο coach Ανδρεόπουλος αποβλήθηκε λίγο πριν το τέλος, αφού διαμαρτυρήθηκε για μια απόφαση των διαιτητών.

Το θέλατε το φτιάξαμε! Μπες στον κόσμο του Παναθηναϊκού με το APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android. Σύντομα και σε IOS. Follow το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.