Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Το αφήνει πίσω του και προχωράει

Να αφήσει πίσω του τη βαριά ήττα επιθυμεί ο Παναθηναϊκός και να προχωρήσει ενόψει της δύσκολης συνέχειας σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Οι «πράσινες» ξεκίνησαν πολύ νωχελικά και βρέθηκαν να κυνηγούν από πολύ νωρίς διψήφια διαφορά πόντων με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ με 31-11 στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου.

Ούτε η δεύτερη περίοδος ήταν καλή, καθώς ο ΠΑΟ δέχτηκε αρκετούς πόντους  και κυνηγούσε μια μεγάλη διαφορά. Το ημίχρονο έληξε τελικά με 57-30 υπέρ των γηπεδούχων.

Στην Τρίτη περίοδο δεν άλλαξε κάτι και η Χατάι ήταν μπροστά με 79-44 και το τελικό 87-56  είναι ένα σκορ που ο Παναθηναϊκός καλείται να αφήσει πίσω του και να κοιτάξει άμεσα το επόμενο ματς.

Σαν να μην φτάναν όλα αυτά, οι Τούρκοι παρουσιάστηκαν προκλητικοί και αφιλόξενοι, καθώς είχαν από νωρίς να κρέμονται στο γήπεδο μια γιγάντια σημαία της Τουρκίας, αλλά και μια αφίσα του Κεμάλ Ατατούρκ, ανήμερα μάλιστα μίας ελληνικής εθνικής εορτής.

Οι σκόρερ των δύο ομάδων:

Χατάι: Έλενμπεργκ 20, Γιαβούζ, Γκορίνι 21, Ακμπάς, Γκιουνάι 2, Ακγκουν 2, Καχλάρ 6, Μπράουν 22, Λαφατάν, Κόγκαν, Ενιατέκιν 14

Παναθηναϊκός (Καπογιάννη):  Ριντ 24, Ζιάκκα , Σταμάτη , Λύμουρα 3, Κωτούλα, Βιντσιλαίου 6, Μπουντούρη 2, Γρηγοροπούλου, Στακ 4 , Μυλωνάκη 2, Χατζηνικολάου 3, Χολμς 12