Τάσος Χατζηγιοβάνης: Σκόραρε ένα λεπτό μετά την είσοδο του και έστειλε τον ημιτελικό παράταση! (vid)

Καθοριστικός για ακόμα μια φορά με την φανέλα της Άνκαραγκουτσου ο Τάσος Χατζηγιοβάνης

Τάσος Χατζηγιοβάνης

Η ομάδα του Έλληνα εξτρέμ έδωσε αγώνα για τον ημιτελικό του Κυπέλλου Τουρκίας. Το βράδυ της Πέμπτης η Άνκαραγκουτσου έπαιξε τον επαναληπτικό με την Μπασακσεχίρ! Στο πρώτο παιχνίδι η τελευταία ομάδα είχε κερδίσει στην έδρα της με τελικό σκορ 1-0. Κάπως έτσι η ομάδα από την Άγκυρα χρειαζόταν 2 γκολ για να προκριθεί στο μεγάλο τελικό ή να κερδίσει με 1 για να πάει παράταση.

Ο Κρίστενσεν, ο Μπλάνκο και ο Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκός: Η ευρωπαϊκή αποστολή που πάει Ολλανδία

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με ασίστ ενός ακόμα Έλληνα, του Στέλιου Κίτσιου. Οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά το προβάδισμα στα συνολικά γκολ στο 61ο λεπτό και δυσκόλεψαν την Άνκαραγκουτσου. Ο Χατζηγιοβάνης πέρασε ως αλλαγή στο 88′, ενώ έμεναν 2 λεπτά συν τις καθυστερήσεις! Στο 89ο λεπτό ο πρώην εξτρέμ του “τριφυλλιού” έκανε προβολή από κοντά, λυτρώνοντας την ομάδα του και έστειλε το ματς στην παράταση!

Παρά το “clutch” γκολ του Χατζηγιοβάνη, η Άνκαραγκουτσου έμεινε εκτός τελικού, αφού δέχθηκε γκολ στο 111′ και δεν βρήκε την απάντηση. Οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 97ο λεπτό, όταν ο Μουγιάκιτς πήρε δύο κίτρινες μέσα σε ένα λεπτό. Κάπως έτσι ο Τάσος Χατζηγιοβάνης δεν θα γίνει back to back Κυπελλούχος σε δύο διαφορετικές χώρες.

Το θέλατε το φτιάξαμε! Μπες στον κόσμο του Παναθηναϊκού με το APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android. Τώρα και σε IOS. Follow το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.