Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Βόλεϊ: Σε κακή μέρα το “Τριφύλλι”, ηττήθηκε 3-0 από τον ΠΑΟΚ

Δεν ξεκινάνε θετικά τα Play Off για το Τριφύλλι

Βόλεϊ ανδρών Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός, ο οποίος τελείωσε και στην τρίτη θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, αντιμετώπισε τον ΠΑΟΚ για την πρεμιέρα των Play Off. Ένα δύσκολο και συνάμα κρίσιμο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, καθώς τώρα θα κριθούν όλα για το ποιος θα πάρει τον τίτλο. Το Τριφύλλι δεν κατάφερε να κερδίσει στην σημερινή μονομαχία κόντρα στον ΠΑΟΚ, χάνοντας 3-0.

Στο πρώτο σετ οι δύο ομάδες μπήκαν εξίσου δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει για δύο πόντους (2-4). Το σκορ δεν “ξέφυγε” για καμία ομάδα στο πρώτο σετ, όμως ο ΠΑΟΚ πέρασε μπροστά στο σκορ (19-17) .Από εκεί και μετά οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμά τους και κέρδισαν με τελικό σκορ πρώτου γύρου (25-20).

Δεύτερο σετ στο ματς με τους “πράσινους” να ξανά βρίσκονται μπροστά στο σκορ. Αν και το ξεκίνημα είχε φιλοδοξίες ο “δικέφαλος του βορρά” έφτασε τον Παναθηναϊκό και τον προσπέρασε, αφήνοντας τον πίσω στο σκορ για 9 βαθμούς (22-13). Δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν οι “πράσινοι”, χάνοντας και το δεύτερο σετ με σκορ 25-16.

Τρίτο και τελευταίο σετ στο ματς. Ο ΠΑΟΚ πλέον, έχει αποκτήσει ψυχολογία, μπαίνοντας καλύτερα αυτήν την φορά στην αρχή του σετ. Έφερε το σκορ υπέρ του στο +5 (6-1). Ο Παναθηναϊκός έφτασε να χάνει 20-15, κάνοντας μία καταπληκτική προσπάθεια για να σώσει το σετ (24-22), όμως χωρίς αποτέλεσμα. Ο ΠΑΟΚ έμεινε μπροστά στο σκορ, κερδίζοντας το σετ 25-22 και το ματς με 3-0.

Το θέλατε το φτιάξαμε! Μπες στον κόσμο του Παναθηναϊκού με το APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android. Σύντομα και σε IOS. Follow το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.