Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Σαν σήμερα το 1986 το Τριφύλλι σήκωσε κούπα

Ο "αιώνιος" τελικός του 1986 είχε στον αγωνιστικό χώρο τον "τιτάνα" Σαραβάκο

Το 1986 το Τριφύλλι βρέθηκε στον τελικό του τότε κυπέλλου Ελλάδας. Αντίπαλός του… ο “αιώνιος” εχθρός του, ο Ολυμπιακός. Ο Παναθηναϊκός επικράτησε στο παιχνίδι με τελικό σκορ 4-0. Παίκτης “κλειδί” για τον αγώνα ήταν ο “τιτάνας” Δημήτρης Σαραβάκος.

Ο Σαραβάκος σημείωσε τα τελευταία γκολ στο παιχνίδι. Ένα τέρμα πέτυχε στο 57ο λεπτό και άλλο ένα στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης. Τα προηγούμενα δύο γκολ “ήρθα” από τα πόδια του Βαγγέλη Βλάχου και του Χρήστου Δημόπουλου!

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.