Ράντονιτς: “Στην τρίτη περίοδο κάναμε λάθη”

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 52-67 για τον τελικό του Super Cup και ο Ντέγιαν Ράντονιτς στάθηκε στην εικόνα των παικτών του

Οι “πράσινοι” ηττήθηκαν από τον “αιώνιο” τους αντίπαλο στην πρώτη επίσημη αναμέτρηση της χρονιάς. Ο Παναθηναϊκός υπενθύμισε στον κόσμο του πως θα χρειαστεί υπομονή και χρόνο ώστε να προσαρμοστούν καταλλήλως οι παίχτες τους.

Ο Ράντονιτς στάθηκε στα λάθη που έκανε η ομάδα του και στα πολλά χαμένα ελεύθερα σουτ. Πιο συγκεκριμένα αναφέρει:

“Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό. Στο ξεκίνημα ήμασταν καλοί. Αμυντικά στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν σωστοί. Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκάλεπτο κάναμε πολλά λάθη. Είχαμε στην τέταρτη περίοδο κάποια σουτ για να γυρίσουμε το μομέντουμ αλλά χάσαμε κάποια ελεύθερα σουτ και δεν μπορέσαμε να πλησιάσουμε”.

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.