Πρεμιέρα με το δεξί για την Εθνική Νέων

Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Εθνική Νέων, που επικράτησε 2-0 της Ελβετίας στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του UEFA U19 Championship 2022/23.

Με νίκη κόντρα στην Ελβετία με 2-0, ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Εθνική Νέων στον 1ο όμιλο του UEFA U19 Championship 2022/23, χάρη στα γκολ που πέτυχαν ο Σπυράκος (21′) και ο Κούτσιας (27′).
Η ομάδα του Τάσου Θέου κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας δύο γκολ μέσα σε 27 λεπτά, έχοντας αρκετές ευκαιρίες και δοκάρια.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πλέον βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας, με την Τσεχία να είναι πρώτη μετά τη νίκη με 1-0 επί της Ανδόρας.