Πράσινη… τρέλα: Οι αναρτήσεις των πρωταγωνιστών μετά το 9×9 (pics)

Ο Παναθηναϊκός πήρε ένα μάγκικο "τρίποντο" με γκολ στις καθυστερήσεις και οι παίκτες του το πανηγύρισαν δεόντως

Τι να πρωτοπεί κανείς για όσα συνέβησαν χθες (23/10) στη Λεωφόρο; Από που να ξεκινήσεις και που να τελειώσεις; Από το καθοριστικό γκολ στις καθυστερήσεις; Από την ένταση και τις “μονομαχίες” που υπήρχαν στο ματς; Από την ατμόσφαιρα; Από την ισοφάριση του ρεκόρ; Σίγουρα, ότι και να ειπωθεί δεν θα είναι λάθος, ούτε ψέμα.

Ο Παναθηναϊκός χάρη στο 3ο γκολ του Αντράζ Σπόραρ στην Super League, επικράτησε με 1-0 του Άρη και έκανε το 9×9 για δεύτερη φορά στην ιστορία του μετά τη σεζόν 1994-1995. Ο Σλοβένος επιθετικός, πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή και αποδείχθηκε “χρυσάφι” για το Τριφύλλι. Στον προσωπικό του λογαριασμό στο instagram, “ανέβασε” φωτογραφίες από τον πανηγυρισμό του γκολ του. Στην λεζάντα έγραψε: “Ευχαριστούμε Λεωφόρο. Δεν υπάρχουν λόγια για αυτή την ομάδα και την ατμόσφαιρα”.

Ανάρτηση πραγματοποίησε και ο Σεμπαστιάν Παλάσιος. Ο Αργεντινός εξτρέμ, έβαλε την αναμνηστική φωτογραφία της εντεκάδας, στην οποία θυμίζουμε οι Πράσινοι κρατούσαν την φανέλα του Τρουιγέ. Δείχνοντας έτσι, πως είναι δίπλα στον Γάλλο, σε αυτή την δύσκολη περίοδο που τον περιμένει, εξαιτίας του τραυματισμού του. Τα λόγια του περσινού πρώτου σκόρερ των Πράσινων ήταν: “9 στα 9 και συνεχίζουμε να δουλεύουμε όλοι μαζί”.

Το δικό του μήνυμα μέσω instagram μετά το ματς, έστειλε και ο Χουανκάρ. Το… πειραχτήρι της ομάδας, επέλεξε δύο φωτογραφίες στις οποίες πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του. Μία από το γκολ του Μπερνάρ που τελικώς ακυρώθηκε και μία από εκείνο του Σπόραρ που δεν γινόταν να το “θάψουν”. Ο Ισπανός μπακ έγραψε: “Ασταμάτητοι. Πάμε ομάδα μου”.

Το δικό του post, έκανε και ο Βέρμπιτς. Ο άνθρωπος που έβγαλε την ασίστ για το γκολ του Παναθηναϊκού. Ο Σλοβένος ακραίος επιθετικός, διάλεξε τις τρεις αγαπημένες του φωτογραφίες από την αναμέτρηση και τις “ανέβασε”. Δύο πανηγυρικές και μία από το παραλίγο καταπληκτικό γκολ του, με “ψαλιδάκι”. Οι λέξεις που επέλεξε να χρησιμοποιήσει είναι: “Τι παιχνίδι. Τόσο υπερήφανος για την ομάδα μου. Η ατμόσφαιρα ήταν μαγική, όλοι το πιστεύαμε μέχρι το τέλος”.

Την χαρά του για την επιτυχία της ομάδας του, δεν έκρυψε από τους διαδικτυακούς του ακόλουθους, ούτε και ο Χορντούρ Μάγκνουσον. Ο Ισλανδός στόπερ, ανάρτησε αγωνιστικές αλλά και πανηγυρικές φωτογραφίες από τον αγώνα με τον Άρη. “Ακόμα ένα. Νίκη νούμερο 9 και συνεχίζουμε”. Η Λεωφόρος φανταστική όπως πάντα. Απολαμβάνω κάθε λεπτό του ταξιδιού μας” ήταν τα λόγια του στην λεζάντα.

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.