Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

ΠΑΟ Β – Πανσερραϊκός 0-1: Πλήρωσε τις απουσίες και ηττήθηκε

Ο Παναθηναϊκός Β ηττήθηκε για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα, σε μία δύσκολη εντός έδρας αναμέτρηση. Ο Πανσερραϊκός, κατάφερε να βρει δίχτυα λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης, παίρνοντας έτσι τους τρεις βαθμούς. Η ομάδα του Αντωνίου πίεσε, έκανε ορισμένες κλασσικές ευκαιρίες ωστόσο δεν μπόρεσε να σημειώσει κάποιο τέρμα. Έπειτα από πέντε αγωνιστικές, οι “πράσινοι” μετρούν δύο νίκες, δύο ισοπαλίες και μία ήττα.

Οι γηπεδούχοι, αντιμετώπισαν μεγάλο πρόβλημα λόγω των πολλών απουσιών που είχαν. Αυτό δυστυχώς φάνηκε στην αναμέτρηση, και είναι κάτι το οποίο στο τέλος “πλήρωσαν”. Το “Τριφύλλι” από το πρώτο ημίχρονο είχε την κατοχή και έψαξε πολλές φορές τρόπους ώστε να κάνει τη ζημιά. Η πιο σημαντική στιγμή ήταν με τον Ηλιάδη. Ο Έλληνας παίκτης έπειτα από τρομερή ατομική προσπάθεια επιχείρησε να εκτελέσει, ωστόσο η μπάλα κόντραρε στα σώματα.

Το δεύτερο ημίχρονο έκρινε και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού. Ο Πανσερραϊκός, άλλαξε εντελώς την εικόνα του και επέβαλε τον δικό του ρυθμό. Απόδειξη της προβληματικής εικόνας του “Τριφυλλιού” ήταν το μόλις ένα σουτ που επιχείρησε ο Εμπο στο 49ο λεπτό. Έπειτα, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο 71ο λεπτό, ωστόσο ο Αχμέτ δεν ευστόχησε και το ματς έμεινε στο 0-0.

Στο 85ο λεπτό, ο Πανσερραϊκός κατάφερε να βρει το τέρμα που αναζητούσε. Ο Κατσαντώνης, με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Στη συνέχεια, ο Παναθηναϊκός Β δεν έβγαλε κάποια αντίδραση και έτσι έχασε βαθμούς για πρώτη φορά τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.