Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

ΠΑΟ Β: Εντυπωσιάζει μακριά από το… σπίτι του

Οι παίκτες του Αντωνίου έχουν βρει τον τρόπο να μην χάνουν βαθμούς εύκολα.

Ο Παναθηναϊκός Β έχει μπει πολύ καλά στη φετινή σεζόν. Η αλλαγή ομίλου πιθανότατα έπαιξε τον δικό της ρόλο στην απόδοση της ομάδας, ωστόσο η σιγουριά που βγάζουν οι “πράσινοι” στο γήπεδο έχει εντυπωσιάσει. Το “Τριφύλλι” έχει αποδείξει ότι δεν θέλει να χάνει και θα προσπαθήσει με όλα του τα… όπλα να μην χάσει βαθμούς. Η πρώτη ήττα ήρθε από τον Πανσερραϊκό, όμως ο Παναθηναϊκός Β είχε εννέα απουσίες, κάτι που σαφώς επηρέασε την απόδοσή τους στο χορτάρι.

Σε αυτές τις πρώτες πέντε επίσημες αναμετρήσεις που έδωσε το σύνολο του Αντωνίου, μόλις οι δυο ήταν εκτός έδρας. Πρώτο ματς μακριά από το… σπίτι του ήταν κόντρα στον Θεσπρωτό. Σε ένα ματς για… γερά νεύρα στην Ηγουμενίτσα, το σκορ άλλαξε αρκετές φορές. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, όμως λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Αθανασακόπουλος ισοφάρισε. Στο 55′ ο Πέρεζ έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τον Θεσπρωτό και έβαλε δύσκολα στους φιλοξενούμενους. Στο 83ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Σαρδέλης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και… έγραψε το τελικό 2-2.

Η επόμενη εκτός έδρας αναμέτρηση ήταν κόντρα στον Ηρακλή. Εκεί, ο Παναθηναϊκός Β έκανε ένα από τα καλύτερα του παιχνίδια, ολοκληρώνοντας μια σπουδαία και σημαντική ανατροπή. Μάλιστα, ανέτρεψε δύο φορές το σκορ. Πρώτα δέχτηκε το 1-0 όμως ο καυτός… Μπιλάλ με δύο τέρματα έκανε το 1-2. Στη συνέχεια οι Θεσσαλονικείς ισοφάρισαν νωρίς στο δεύτερο μέρος και το ματς πήρε… φωτιά. Το “Τριφύλλι” είπε την τελευταία του λέξη με τον Σαρδέλη στο 90+2′ όπου και χάρισε το ματς στην ομάδα του λίγο πριν τη λήξη, κάνοντας το 2-3. Έτσι, οι “πράσινοι” απέδρασαν από το “Καυτανζόγλειο” με τους τρεις βαθμούς.

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.