Παναθηναϊκός Β΄-Διαγόρας Ρόδου 2-2: «Αυτοκτόνησε» μέσα σε 11 λεπτά

Αυτοκτονία για την Β ομάδα του Παναθηναϊκού 11 λεπτά πριν την λήξη

Παναθηναϊκός Β΄

Ο Παναθηναϊκός Β΄ αντιμετώπισε τον Διαγόρα Ρόδου για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος, στο «Απόστολος Νικολαΐδης» . Ο Σωτήρης Αντωνίου, προπονητής του Παναθηναϊκού, ξεκίνησε με τους, Ξενόπουλος, Προδρομίτης Μαρτίνης, Κάτρης, Φουρτάδο, Κυριόπουλος, Κρυπαράκρος, Σαρδέλης, Λαμψιάς. Φρόκου και Μπιλάλ. Από την άλλη ο Ντόσανιτς, ξεκίνησε με τους Λαδάς, Δημητρίου, Μαούρας, Λεσάι, Τσιαντούλας, Παπατόλιος, Αρίας, Δημόπουλος, Μανίας, Μανωλάκης και Λούκιτς. Μάλιστα ο Παναθηναϊκός είχε ένα απρόοπτο με τον Σιδερά, όπου ένιωσε ενόχληση στην μέση και έμεινε στον πάγκο. Την θέση του πήρε ο Προδρομίτης. Παναθηναϊκός Β΄-Διαγόρας Ρόδου 2-2: «Αυτοκτόνησε» μέσα σε 11 λεπτά

Όσο αφορά το ματς, ο Παναθηναϊκός είχε από την αρχή τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλα. Στο 7ο λεπτό οι ”πράσινοι” είχαν την πρώτη ευκαιρία στο 7ο λεπτό, με τον Κυριόπουλο να στέλνει την μπάλα άουτ, έπειτα από κάθετη πάσα του Μπιλάλ. Έπειτα το παιχνίδι μοιράστηκε… όμως το τριφύλλι κατάφερε να δημιουργήσει μια μεγάλη ευκαιρία, με τον Σαρδέλη στο 44΄ να χάνει το τετ α τετ. Η ομάδα από τη Ρόδο δεν μπόρεσε να σημειώσει κάποια ευκαιρία. Και έτσι η οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό. Ο Διαγόρας προσπάθησε να απειλήσει με ένα φάουλ κοντά στην περιοχή, όμως η μπάλα κατέληξε άουτ. Από την άλλη η ”τριφυλλάρα” μπόρεσε να ανοίξει το σκορ, έπειτα από τρομερή κούρσα του Σαρδέλη στο 54. Όπου έσπασε την μπάλα στην περιοχή για τον Μπιλάλ, με τον Αιγύπτιο σκόρερ να σκοράρει και να κάνει το 1-0. Στην συνέχεια η ομάδα του Αντωνίου, πίεσε και κατάφερε να κερδίσει πέναλτι με τον Κυριόπουλος. Την εκτέλεση του ανέλαβε ο Φουρτάδο ο οποίος διαμόρφωσε το 2-0. Στην συνέχεια ο Διαγόρας είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Λεσάι, αλλά τον Ξενόπουλο να κάνει τρομερή επέμβαση. Η ομάδα από την Ρόδο, δεν το έβαλε κάτω και συνέχισε να πιέζει. Μέχρι που στο 78΄ ο Βολάκης κατάφερε να μειώσει σε 2-1, έπειτα από τρομερή ενέργεια. Ο Διαγόρας συνέχισε την πίεση και μπόρεσε να βρει και δεύτερο γκολ στο 89΄. Με αποτέλεσμα να λήξει ισόπαλο με σκορ 2-2.

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα!