Παναθηναϊκός: Τον «εμπνέει» η Λαμία στα κόρνερ!

Του...πάνε τα κόρνερ όταν παίζει με τη Λαμία

Ο Παναθηναϊκός του Γιοβάνοβιτς δυσκολεύεται να βρει γκολ από στημένες φάσεις και κυρίως από κόρνερ. Μια κατάσταση που αλλάζει, όταν αντιμετωπίζει τη Λαμία, ανεξαρτήτως έδρας.

Ακούστε live την περιγραφή του Παναθηναϊκός – Λαμία από τους Νίκο Παγκάκη, Μπάμπη Τσιμπίδα

Πιο συγκεκριμένα, την περσινή αγωνιστική περίοδο, ο Παναθηναϊκός δεν είχε βρει κανένα γκολ από κόρνερ, έως ότου αντιμετώπισε την ομάδα της Φθιώτιδας, στη Λεωφόρο για το 2ο γύρο του πρωταθλήματος. Τότε, μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, από κόρνερ του Αϊτόρ, ο Ιωαννίδης έπιασε την κεφαλιά και έκανε το 1-0.

Μπείτε στην παρέα του paopantou.gr στο viber

Φέτος, το Τριφύλλι δείχνει να αντιμετωπίζει εκ νέου το ίδιο πρόβλημα. Δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί τις στατικές φάσεις και δεν έχει γκολ από κόρνερ. Έχει σημειώσει μόνο ένα γκολ από κόρνερ, αυτό του Σάντσες, απέναντι στη Λαμία, στον αγώνα του 1ου γύρου, εκεί που οι «Πράσινοι» είχαν κερδίσει με σκορ 0-2. Το 2ο γκολ λοιπόν, το είχε σημειώσει ο Αργεντινός αμυντικός που έχει έφεση στο γκολ με κεφαλιές, αν και το ύψος του δεν τον ευνοεί.

Λέτε λοιπόν σήμερα να τριτώσει το καλό απέναντι στη Λαμία? Είναι αλήθεια πως τα τελευταία 2 χρόνια, ο Παναθηναϊκός απέναντι στη Λαμία δείχνει πως εμπνέεται και μπορεί και σκοράρει ακόμα και από κόρνερ, που αποτελούν άλυτο πρόβλημα…