Παναθηναϊκός: Το τρομερό σερί που έσπασε στο “Βικελίδης”

Πέρασαν έντεκα ολόκληρες αγωνιστικές για να έρθει το παιχνίδι στο οποίο δεν βρήκε δίχτυα ο Παναθηναϊκός

Φώτης Ιωαννίδης

Οι “πράσινοι” γνώρισαν την ήττα στην… παγωμένη Θεσσαλονίκη και επέτρεψαν σε Ολυμπιακό, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ να τους πλησιάσουν στη βαθμολογία. Το λάθος του Μπρινιόλι στο πρώτο ημίχρονο έδωσε την ευκαιρία στον Άρη να ανοίξει το σκορ με τον Παναθηναϊκό να μην βρίσκει ποτέ απάντηση. Η νίκη “κλείδωσε” για τους γηπεδούχους όταν ο Μενέντες έκανε το 2-0 στο 72ο λεπτό. Παναθηναϊκός: Το τρομερό σερί που έσπασε στο “Βικελίδης”

Αυτή η ήττα ανάγκασε την ομάδα του Ιβάν ΓΙοβάνοβιτς για πρώτη φορά φέτος να μην σκοράρει. Μετά από 11 αγωνιστικές στις οποίες έβρισκε δίχτυα, το Τριφύλλι δεν τα κατάφερε στο “Βικελίδης” και έτσι έσπασε αυτό το τρομερό σερί που είχε. Την επόμενη αγωνιστική κόντρα στον ΟΦΗ θέλει να επιστρέψει σε γκολ και νίκες! Παναθηναϊκός: Το τρομερό σερί που έσπασε στο “Βικελίδης”