Παναθηναϊκός: Τιμώρησε με πρόστιμο 20.000 ευρώ τον Κουρμπέλη

Ο Παναθηναϊκός τιμώρησε τον Δημήτρη Κουρμπέλη για αντιεπαγγελματική συμπεριφορά.

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 1-0 κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη για την 20η αγωνιστική της Super League. Ο αρχηγός του ”τριφυλλιού” αποβλήθηκε στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης βλέποντας μάλιστα δύο κίτρινες κάρτες σε 7 λεπτά.

Η πράσινη ΠΑΕ αποφάσισε να τιμωρήσει τον Κουρμπέλη με πρόστιμο 20.000 ευρώ για αντιεπαγγελματική συμπεριφορά. Δεν είναι η πρώτη φορά που κάνει κάτι τέτοιο ο Παναθηναϊκός, καθώς το ίδιο είχε συμβεί με τον Σένκεφελντ μετά το ματς με τον ΠΑΟΚ.

Ο Κουρμπέλης βέβαια ανέλαβε την ευθύνη μετά την ήττα λέγωντας τα εξής: “Εγώ δεν μπορώ να μιλήσω ποδοσφαιρικά και να πάρω θέση για τον αγώνα. Άφησα την ομάδα μου με δέκα παίκτες και την πλήγωσα. Δέχομαι την όποια κριτική και τα πάντα για την αποψινή ήττα”.

Follow το Paopantou.gr στο Google News για να μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα τα νέα.