Παναθηναϊκός: Τι κάνει ο ΠΑΟΚ φέτος μέσα στο σπίτι του

Ο Παναθηναϊκός φιλοξενείται από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα για την ημιτελική φάση του κυπέλλου. Μετά από καιρό μάλιστα οι θύρες θα ξανά ανοίξουν για τον κόσμο και θα δούμε επιτέλους μια κανονικότητα. Ο ΠΑΟΚ φέτος στην έδρα του δεν είναι εύκολος αντίπαλος .Ο Παναθηναϊκός πρέπει να κάνει παρά πολύ καλή εμφάνιση για να ελπίζει για την νίκη .Δείτε τα στατιστικά του ΠΑΟΚ φέτος στο γήπεδο του .

Ο ΠΑΟΚ έχει καταφέρει να θωρακίσει φέτος την έδρα του καθώς την φετινή σεζόν δεν τον έχει νικήσει κανένας στην Τούμπα. Απίστευτο και όμως αληθινό στατιστικό .Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχει βάλει φέτος 98 γκολ συνολικά σε όλες τις διοργανώσεις.

Το paopantou περιγράφει το ”Α΄ ημίχρονο” του μεγάλου ντέρμπι για το κύπελλο

εκ των οποίων τα 46 γκολ είναι εντός έδρας .Ο ΠΑΟΚ ως γηπεδούχος έχει παίξει 19 ματς στην έδρα του ,μετράει 15 νίκες ενώ έχει μόνο 4 ισοπαλίες.
Στο κύπελλο Ελλάδας έχει αποκλείσει τον Βόλο, τον Πανσερραϊκό και το επόμενο εμπόδιο του είναι ο Παναθηναϊκός. Τι έχουν κάνει οι δυο ομάδες στα μεταξύ τους ματς στο πρωτάθλημα;

Ο Παναθηναϊκός φέτος έχει αντιμετωπίσει το ΠΑΟΚ δυο φορές για το ελληνικό πρωτάθλημα στις οποίες έχει δυσκολευτεί αρκετά .
Την 7η αγωνιστική της σεζόν ο ΠΑΟΚ κατάφερε να φύγει με το Χ από την λεωφόρο και αν ήταν τυχερός θα μπορούσε να φύγει με τους 3 πόντους από την Αθήνα .
Να θυμίσουμε ότι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γερεμέγιεφ σκόραρε με κεφάλια από σέντρα του Μπλαντένοβιτς και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Στο ματς της Τούμπας οι πράσινοι είχαν μεταβεί στην εποχή Φετίχ Τερίμ .Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα με 2-1 από τους Θεσσαλονικείς παίζοντας μέτριο ποδόσφαιρο έμειναν πίσω στο σκορ . Μείωσαν μετά με πέναλτι από τον Τάσο Μπακασέτα . Ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ ανώτερος σε όλο το παιχνίδι και δίκαια μετά από 5 λεπτά σκόραρε πάλι με τον Ντεσπότοφ κάνοντας το 2-1.

Βλέποντας την ανασκόπηση η αποστολή του Παναθηναϊκού μόνο εύκολη δεν είναι
καθώς φέτος ο ΠΑΟΚ έχει αποδειχτεί ο κακός δαίμονας για τους πράσινους αλλά όχι μόνο καθώς και με τις άλλες μεγάλες ομάδες είναι σκληρό ‘καρύδι’.Επίσης είναι μια ομάδα που οι περισσότεροι δεν την υπολόγιζαν στον βαθμολογικό πίνακα και αντιθέτως αυτήν την στιγμή βρίσκετε στην πρώτη θέση.

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα