Παναθηναϊκός: Σλοβενική υπόθεση τα γκολ στο κύπελλο

Ο Παναθηναϊκός δεν θα καταφέρει να υπερασπιστεί τον τίτλο του οι Σλοβένοι όμως έφτιαξαν μια απίστευτη "παράδοση".

Τσέριν

Οι Σλοβένοι του Παναθηναϊκού έχουν πάρει “πατριωτικά” το θεσμό του κυπέλλου. Το τριφύλλι έδωσε 4 παιχνίδια έχοντας σκοράρει και 6 τέρματα. Όλα από Σλοβενικά πόδια που “έχτισαν” μια ιδιαίτερη παράδοση.

Η αρχή στην Λεωφόρο

Η αρχή έγινε μέσα στην καυτή Λεωφόρο με τον Βόλο. Εκεί ο Παναθηναϊκός θα σκορπίσει τους Βιωτούς με 3-0 “κλειδώνοντας” ουσιαστικά την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι. Την αρχή στο “πράσινο” πάρτι θα κάνει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου Ο Αντράζ Σπόραρ στο 45+6′. Θα ακολουθήσουν 2 γρήγορα γκολ στο 2ο ημίχρονο από τους Τσέριν στον 54′ και Βέρμπιτς στο 59′ που θα κλειδώσουν την πρόκριση στην Λεωφόρο. Τα 2 τελευταία μάλιστα το ένα πιο όμορφο από το άλλο…

Τα τυπικά στον Βόλο

Έχοντας το 3-0 της Λεωφόρου ο Παναθηναϊκός πήγε με άνεση στο 2ο παιχνίδι στο Πανθεσσαλικό. Οι πράσινοι θα ανοίξουν το σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, όπως είχαν κάνει και στην Λεωφόρο, με τον Άνταμ Τσέριν στο 40΄ λεπτό. Στο 80′ λεπτό ήταν η σειρά του Σπόραρ να χρηστεί σκόρερ με το 0-2 να είναι το τελικό σκόρ και… τους Σλοβένους να μετρούν 5 γκολ σε 2 παιχνίδια.

Η σειρά του ΠΑΟΚ

Ο Παναθηναϊκός εμφανίστηκε κατώτερος των περιστάσεων στην Τούμπα και ηττήθηκε με 2-0, αυτό ήταν και το μόνο παιχνίδι που κάποιος Σλοβένος δεν βρήκε τον δρόμο του προς τα δίχτυα. Στον σημερινό επαναληπτικό στην Λεωφόρο ο Παναθηναϊκός θα παίξει καλό ποδόσφαιρο και θα μπει νωρίς μπροστά στο σκορ με το ωραίο σουτ του Τσέριν στο 18ο λεπτό. Οι πράσινοι θα προσπαθήσουν να βρουν και το 2ο τέρμα που θα τους έβαζε ξανά στο παιχνίδι χωρίς όμως αποτέλεσμα. Το τριφύλλι δεν θα καταφέρει να υπερασπιστεί το τίτλο του και οι Σλοβένοι θα… σταματήσουν στα 6 τέρματα.

Follow το Paopantou.gr στο Google News για να μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα τα νέα.