Παναθηναϊκός ΠΣ Πευκών 3-0: Καταιγιστικό το “τριφύλλι” άνετη πρόκριση και βλέπει ΑΕΚ (vid)

Ηχηρή εμφάνιση από το σύνολο του Νέσιτς σφράγισε την πρόκριση στα ημιτελικά της Volleyleague

Παναθηναϊκός ΠΣ Πευκών 3-0: Καταιγιστικό το "τριφύλλι" έγραψε το 2-0 με φοβερή εμφάνιση (vid)

Ο Παναθηναϊκός φιλοξένησε του Πρωταθλητές Ακαδημιών Πευκών, στο κλειστό του Μετς, για τον δεύτερο αγώνα της σειράς των playoffs της Volleyleague. Τα “φίνα” κορίτσια θύμισαν τον, χαμένο, καλό τους εαυτό και δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου να πάρουν καθαρή νίκη. Τώρα, το σύνολο του Ντράγκαν Νέσιτς, θα βρει μπροστά του την ΑΕΚ για τα ημιτελικά της Volleyleague. Παναθηναϊκός ΠΣ Πευκών 3-0: Καταιγιστικό το “τριφύλλι” έγραψε το 2-0 με φοβερή εμφάνιση (vid)

Έδειξαν τι μπορούν να κάνουν

Οι “πράσινες” μπήκαν φουριόζες στο πρώτο σετ. Δεν άφησαν τις φιλοξενούμενες να πάρουν ανάσα και κράτησαν την διαφορά στους 6 πόντους. Η υποδοχή της Μπελιά οδηγούσε σε δυνατά καρφιά από τις Καρκάσες και Άτκινσον. Οι πάσες της Παπαφωτίου βρήκαν στόχο, σχεδόν σε κάθε επίθεση. Τελικό σκορ 25-11, με διαφορά 14 πόντων και 1-0 σετ ο Παναθηναϊκός. Παναθηναϊκός ΠΣ Πευκών 3-0: Καταιγιστικό το “τριφύλλι” έγραψε το 2-0 με φοβερή εμφάνιση (vid)

Δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης

Στο δεύτερο σετ, τα Πεύκα θέλησαν να βάλουν πίεση στο σερβίς του Παναθηναϊκού. Το κατάφεραν μόνο για τα πρώτα πέντε λεπτά. Το “τριφύλλι” βρήκε αμέσως απαντήσεις, πόντους σε πρώτο χρόνο και κόντρα μπάλες, ενώ κράτησε την διαφορά στους 6-8 πόντους. Από το 7-3 στο 9-3 και από εκεί στο ευρύ 11-4. Οι φιλοξενούμενες κατάφεραν, με ένα μικρό σερί 4-0 να φέρουν την διαφορά στο 19-13, αλλά μόνο ως εκεί. Οι επιθέσεις της Άτκινσον, που έκανε μεγάλο παιχνίδι, μαζί με την πάσα της Παπαφωτίου, διεύρυναν την διαφορά στο 17-9, ύστερα έφεραν το τελικό 25-16 και έκαναν το 2-0 στα σετ. Παναθηναϊκός ΠΣ Πευκών 3-0: Καταιγιστικό το “τριφύλλι” έγραψε το 2-0 με φοβερή εμφάνιση (vid)

Χαμηλά το κεφάλι δύσκολη συνέχεια

Το τρίτο σετ, έδωσε την ευκαιρία στον Νέσιτς να κάνει rotation και να ξεκουράσει βασικές. Χρόνο συμμετοχής πήραν οι Μεταξά, Φουμάκη, Γενιτσαρίδη και Κελεσίδη. Έτσι τα Πεύκα έβαλαν για πρώτη φορά “δύσκολα” στις πράσινες. Όμως, οι γηπεδούχες μπόρεσαν να κρατήσουν ψηλά την διαφορά και να την φτάσουν στο 19-10 και το 23-11. Τελικό σκορ 25-11 και καθαρή νίκη για με 3-0. Τίποτα δεν τελείωσε. Η έλευση του Νέσιτς άλλαξε αρκετές παθογένειες του “τριφυλλιού”, όμως το πρωτάθλημα έχει συνέχεια. Ο Παναθηναϊκός θα παλέψει για να μείνει πρωταθλητής Ελλάδος. Παναθηναϊκός ΠΣ Πευκών 3-0: Καταιγιστικό το “τριφύλλι” έγραψε το 2-0 με φοβερή εμφάνιση (vid)

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα