Παναθηναϊκός: Παραμένει αήττητος, «καθάρισε» και τον Άθλο Ορεστιάδας

Νίκησε εύκολα τον Άθλο Ορεστιάδας με 3-1 και παραμένει πρώτος ο Παναθηναϊκός.

Οι «πράσινοι» πέρασαν νικηφόρα από το κλειστό «Νίκος Σαμαράς» και μάζεψαν ένα σημαντικό τρίποντο σε ένα πολύ δυνατό ματς από την αρχή μέχρι το τέλος.

Αρκετά ανταγωνιστικό ήταν το πρώτο σετ με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι χέρι μέχρι και το 19-19. Στο σημείο αυτό ο Πρωτοψάλτης ξεκόλλησε τον ΠΑΟ για το +3 (19-22) και το προβάδισμα στα σετ με 0-1 (21-25).

Εξίσου ισορροπημένο ήταν και το δεύτερο σετ της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο πόντων (4-2), όμως είδαν τον Παναθηναϊκό ν’ ανατρέπει τη διαφορά (5-7). Το σκορ στη συνέχεια είχε πολλές ανατροπές, με τον Παναθηναϊκό στην τελική ευθεία να παίρνει διαφορά τριών πόντων (17-20). Η διαφορά αυτή διαχειρίστηκε σωστά από τους «πράσινους», οι οποίοι με 22-25 διπλασίασαν τα σετ τους. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στα σετ με 25-20.

Όμως οι «πράσινοι», με καλά μπλοκ από τον Πετρέα κατάφεραν και πήραν το σετ με 21-25 και συνάμα το ματς με 3-1 σετ, παραμένοντας αήττητος στην Volley League Ανδρών.

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα