Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Παναθηναϊκός: Ο Τσέριν σκόραρε απέναντι στον Κριστιάνο

Βασικός ο Σπόραρ, ήρθε από τον πάγκο ο Βέρμπιτς

H Σλοβενία επικράτησε σε φιλικό ματς της Πορτογαλίας του βασικού και αναντικατάστατου Κριστιάνο Ρονάλντο στη Λιουμπλιάνα με 2-0, με τον Άνταμ Τσέριν να ανοίγει το σκορ.. Στο 77ο λεπτό ο μέσος του Παναθηναϊκού έκλεψε την μπάλα από τον CR7, προωθήθηκε, ο Σέσκο του πέρασε την μπάλα και ο χαφ των Πράσινων με συρτό σουτ άνοιξε το σκορ.

Για τους γηπεδούχους ήταν βασικός και έπαιξε 67′ λεπτά ο Άντραζ Σπόραρ, ενώ το ίδιο λεπτό ήρθε από τον πάγκο ο Μπένιαμιν Βέρμπιτς. Αυτό ήταν το τέταρτο γκολ του 24χρονου χαφ σε 30 εμφανίσεις του με το εθνόσημο. Την τρέχουσα σεζόν ο διεθνής μέσος έχει 30 εμφανίσεις, με δυο γκολ και τρεις ασίστ με το Τριφύλλι.

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα!