Παναθηναϊκός: Με ΟΑΚΑ και Σλούκα έλιωσε τη Μπαρτσελόνα με 89-81 (highlights)

Οι «πράσινοι» υποδέχτηκαν την Μπαρτσελόνα για την 31η αγωνιστική της Euroleague και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και ισοφάρισαν τη διαφορά

Μήτογλου Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση και εκμεταλλεύτηκαν τα πολλά λάθη του Παναθηναϊκού. Ο Γουίλι Ερνανγκόμεθ αλλά και γενικότερα οι ψηλοί της Μπαρτσελόνα ήταν σε καλή μέρα κι το Τριφύλλι προσπάθησε να βρει σκορ με τον Ναν. Ο Αμερικάνος γκαρντ πέτυχε 9 πόντους στην πρώτη περίοδο και ήταν ο πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους για 20-23. Παναθηναϊκός: Με ΟΑΚΑ και Σλούκα έλιωσε τη Μπαρτσελόνα με 89-81

Δείτε τα highlights της αναμέτρησης:

Οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφέστατα ανώτεροι στο δεύτερο δεκάλεπτο και πάτησαν το… γκάζι. Ο Παναθηναϊκός δεν έβρισκε απαντήσεις στους εξαιρετικά εκτελεσμένους αιφνιδιασμούς της Μπαρτσελόνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ μέχρι και με 15 πόντους. Τελικά οι «πράσινοι» μείωσαν σε 34-46 στο ημίχρονο. Παναθηναϊκός: Με ΟΑΚΑ και Σλούκα έλιωσε τη Μπαρτσελόνα με 89-81

Μετά την ανάπαυλα οι «πράσινοι» ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και έτρεξαν ένα πολύ μεγάλο σερί για να καλύψουν τη διαφορά. Ο Κώστας Σλούκας ανέβασε ρυθμούς και ήταν εξαιρετικός σε σκοράρισμα και δημιουργία. Μάλιστα ο Παναθηναϊκός πέρασε μπροστά για έναν πόντο 2 λεπτά πριν τη λήξη της τρίτης περιόδου με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν και πάλι το προβάδισμα για το 60-61.

Ο κόσμος του Παναθηναϊκού που βρέθηκε στο ΟΑΚΑ έδωσε ακόμα μία… παράσταση βοηθώντας τον Εργκίν Αταμάν και τους παίκτες του! Το Τριφύλλι ήταν σε εξαιρετική κατάσταση και πάτησε το… γκάζι για να ανεβάσει τη διαφορά. Οι «πράσινοι» ήθελαν νίκη με 9+ πόντους για να καλύψουν τη διαφορά και ήταν στο +10 1:29 πριν το τέλος

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα