Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Παναθηναϊκός – Μακάμπι: Ένα ημίχρονο μακριά από το 1-0 ο “Εξάστερος” (pic)

20 λεπτά μακριά από το να πάρει την πρώτη νίκη της σειράς απέναντι στη Μακάμπι βρίσκεται ο Παναθηναϊκός.

Ο Παναθηναϊκός στην πρώτη περίοδο ήταν καλός στο επιθετικό κομμάτι αλλά όχι στο αμυντικό, με αποτέλεσμα να είναι πολύ κοντά με τη Μακάμπι στο δεύτερο δεκάλεπτο. Τα δεδομένα άλλαξαν με την είσοδο του Τζέριαμ Γκραντ, ο οποίος κατάφερε να βελτιώσει τους Πράσινους αμυντικά, και με τον Λουκά Βιλντόζα να είναι καυτός. Ο Παναθηναϊκός τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με σκορ 50-42 υπέρ του. Παναθηναϊκός – Μακάμπι: Ένα ημίχρονο μακριά από το 1-0 ο “Εξάστερος”

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν έκλεισε το πρώτο μέρος του Game 1 με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ έχοντας 100% ευστοχία στα δίποντα, βάζοντας 11 σουτ σε ισάριθμες προσπάθειες.

Ο Ματίας Λεσόρ είχε 4/4, ο Κέντρικ Ναν 3/3, ο Τζέριαν Γκραντ 2/2, ενώ από ένα συμπλήρωσαν οι Κώστας Σλούκας και Χουάντσο Ερνανγκόμεθ.

Κάπως έτσι οι πράσινοι, που είχαν ακόμα 8/16 τρίποντα και 4/9 βολές πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας πάρει μία διαφορά της τάξης των 8 πόντων (50-42).

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα