Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός 4-0: “Έλαμψαν” Καλός και Καλοσκάμης

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε εύκολα τον Λεβαδειακό στο Κορωπί με 2 γκολ του Καλοσκάμη και άλλα 2 του Καλού

Γιώργος Καλός - Παναθηναϊκός Κ19

Η Κ19 ομάδα του Παναθηναϊκού επικράτησε με άνεση στο Κορωπί επί της αντίστοιχης του Λεβαδειακού. Οι “πράσινοι” είχαν σε όλο το παιχνίδι την κατοχή και τα νούερα αυτής έφταναν κοντά στο 80%. Οι σκόρερ για το Τριφύλλι ήταν ο Καλός και ο Καλοσκάμης που πέτυχαν από δύο γκολ.

Ήρθε το Paopantou.gr σε App, μετά το Android κατέβασε το και σε iPhone

Άνω Κάτω με αλλαγή VARίστα στηνΤούμπα…

Ο Παναθηναϊκός έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του στο ματς, έχοντας την κατοχή της μπάλας και δημιουργώντας ευκαιρίες. Πριν το ημίωρο ο Γιώργος Καλός άνοιξε το σκορ για τους “πράσινους”, μέχρι να έρθει ο Καλοσκάμης και να σκοράρει δύο φορές πριν το ημίχρονο. Οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να έιναι 3-0.

Το PaoPantou.gr είναι στη Θεσσαλονίκη για να σας μεταφέρει όλο το ρεπορτάζ από το γήπρδο της Τούμπας!

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η εικόνα δεν άλλαξε σχεδόν καθόλου, με τις χαμένες ευκαιρίες του Τριφυλλιού να είναι αρκετές. Ο Λεβαδειακός δεν απειλούσε ιδιαίτερα και περίπου 10 λεπτά πριν τη λήξη ο Καλός “έγραψε” το τελικό 4-0. Ο παίκτης του Τριφυλλιού πήρε το… ριμπάουντ και με απευθείας βολέ σκόραρε ένα πολύ όμορφο γκολ. Το παιχνίδι ουσιαστικά είχε… καθαρίσει από το ημίχρονο και το rotation άνοιξε με παίκτες μικρότερους ηλικιακά να παίρνουν χρόνο συμμετοχής.

Το θέλατε το φτιάξαμε! Μπες στον κόσμο του Παναθηναϊκού με το APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android. Τώρα και σε IOS. Follow το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.