Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Παναθηναϊκός Καλαμάτα 80 3-0: Αεράτος και δυναμικός σε μαχητικό αντίπαλο (vid)

Συνεχίζει το αήττητο σερί η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου

Ο Παναθηναϊκός υποδέχτηκε την Καλαμάτα 80 στο κλειστό του Μετς, για την 15η αγωνιστική της Volleyleague. Οι “πράσινοι”, δεδομένου ότι οι αντίπαλοί τους βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, έκαναν rotation. Χρόνο συμμετοχής πήραν οι Ρανγκέλ, Παπαγγελόπουλος, Κόβαρ και Φράγκος. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα, κατάφεραν να κρατήσουν χαμηλά την διαφορά και στο κρίσιμο σημείο ισοφάρισαν σε 20-20. Το “τριφύλλι” όμως μπόρεσε να διαχειριστεί σωστά την πίεση και πήρε το πρώτο σετ με 25-22. Παναθηναϊκός Καλαμάτα 80 3-0: Αεράτος και δυναμικός σε μαχητικό αντίπαλο (vid)

Στο δεύτερο σετ ο Παναθηναϊκός ήραν ποιο διαβασμένος, όμως η Καλαμάτα δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν δυο φορές κεφάλι στο σκορ. Έπειτα το ματς πήγε πόντο πόντο, με τους γηπεδούχους να προσπερνούν τακτικά. Εν τέλει οι “πράσινοι” πήραν μια διαφορά τριών πόντων, με 20-17. Τελικό σκορ 25-21 και 2-0 σετ. Παναθηναϊκός Καλαμάτα 80 3-0: Αεράτος και δυναμικός σε μαχητικό αντίπαλο (vid)

Το τρίτο σετ ήταν και αυτό μαχητικό και με θέαμα. Οι φιλοξενούμενοι, όσο και αν προσπάθησαν, δεν κατάφεραν να πάρουν διαφορά ασφαλείας. Βρέθηκαν μπροστά στο σκορ αρκετές φορές όμως ο Παναθηναϊκός είχε απαντήσεις κάθε φορά. Το “τριφύλλι” πήρε μια ασφαλή διαφορά, που έφτασε τους πέντε πόντους στο 11-6 και τους οκτώ στο 20-12. Το τελικό 25-21 γράφτηκε με άσσο του Παπαγγελόπουλου . Παναθηναϊκός Καλαμάτα 80 3-0: Αεράτος και δυναμικός σε μαχητικό αντίπαλο (vid)

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα