Παναθηναϊκός: Δεν δουλεύει το ντουέτο Σπόραρ-Ιωαννίδης, τι λένε οι αριθμοί

Απίστευτο κι όμως αληθινό ο Παναθηναϊκός δεν έχει κερδίσει παιχνίδι όταν το τελειώνει με Σπόραρ και Ιωαννίδη

Σπόραρ

Ο Φατίχ Τερίμ στην σημερινή αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ (31/3/) αποφάσισε να βάλει στο αρχικό σχήμα, τον Σπόραρ και τον Ιωαννίδη μαζί. Ο Τούρκος τεχνικός καθόλη την διάρκεια της θητείας του με τον Παναθηναϊκό έχει δοκιμάσει αυτό το σχήμα-για μερικό χρόνο- άλλες 4 φορές. Χωρίς να έχει αποδώσει καμία από αυτές. Οι «πράσινοι» όπως και τις άλλες φορές δεν κατάφεραν να κερδίσουν και αυτή την στιγμή βρίσκονται σε δύσκολη θέση. Παναθηναϊκός: Δεν δουλεύει το ντουέτο Σπόραρ-Ιωαννίδης, τι λένε οι αριθμοί

Ψαγμένες στρατηγικές για στοίχημα

Οι καλύτερες ιδέες για δώρα με θέμα τα τυχερά παιχνίδια

Όσο αφορά όμως το ντουέτο Σπόραρ-Ιωαννίδης, ο Τούρκος τεχνικός το έχει χρησιμοποιήσει άλλες 4 φορές, για συνολικά 111 λεπτά. Πιο συγκεκριμένα αυτές οι τέσσερις φορές ήταν με τους, ΟΦΗ, Ολυμπιακό, Παναιτωλικό και Ατρόμητο. Με την κρητική ομάδα το τριφύλλι με τον Σπόραρ και τον Φώτη στο ίδιο σχήμα ήρθε ισόπαλο με σκορ 2-2. Με τον «αιώνιο» αντίπαλο (στο Κύπελλο) οι «πράσινοι» ήρθαν ξανά ισόπαλοι με σκορ 1-1 και τους δύο φορ να συνυπάρχουν για ένα ολόκληρο ημίχρονο.

Με τον Παναιτωλικό οι δύο ποδοσφαιριστές βρέθηκαν για 24΄ λεπτά, με τον Φώτη να βγαίνει αλλαγή στο 75 και να αφήνει τον Σλοβένο μόνο του, να τελειώσει το ματς. Σε εκείνο το παιχνίδι όπου ο Παναθηναϊκός δεν το τελείωσε με Σπόραρ και Ιωαννίδη, κατάφερε να κερδίσει με σκορ 2-1. Ενώ με τον Ατρόμητο, όπου τελείωσε το ματς με το ντουέτο που αναφέραμε, η ομάδα του Τερίμ γνώρισε την ήττα με σκορ 3-2.

Όπως έγινε αντιληπτό ο Παναθηναϊκός όσες φορές έκλεισε παιχνίδι με τον Σπόραρ και τον Ιωαννίδη στο σχήμα, δεν κατάφερε να κερδίσει. Αυτό όμως δεν ισχύει μόνο για τον Φατίχ Τερίμ. Το ίδιο ακριβώς συνέβαινε και στον Ιβάν Γιοβάνοβιτς, ο οποίος έχασε όποιον αγώνα επέλεξε να βάλει και τους δύο μέσα.

Πιο συγκεκριμένα, ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την Μακάμπι με σκορ 1-2 στην Λεωφόρο. Βέβαια οι δύο φορ βρέθηκαν μαζί στο γήπεδο για περίπου 4 λεπτά. Εδώ να σημειώσουμε ότι ο Ιβάν σε αντίθεση με τον Τερίμ. Το δίδυμο αυτό το χρησιμοποίησε 4 φορές για συνολικά 47 λεπτά. Μία από αυτές τις φορές, όπως αναφέραμε, ήταν με την Ισραηλινή ομάδα.

Μια άλλη φορά ήταν με τον Άρη. Όπου το τριφύλλι ηττήθηκε και εκεί με σκορ 2-0. Με το ντουέτο Σπόραρ-Ιωαννίδης ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την γαλλική Ρεν, με σκορ 1-2. Αλλά και από την ΑΕΚ με σκορ 1-2. Σε αντίθεση με τον Τούρκο ο Σέρβος προπονητής, δεν κατάφερε να πάρει βαθμό έχοντας το δίδυμο αυτό μέσα. Γεγονός που αποδεικνύει ανεξαρτήτως προπονητή ότι δεν δουλεύει.

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα!