Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-2: ”Λύγησε” την ”Ένωση” στο tie – break (vid)

Νικήτριες οι "πράσινες" στο πιο δυνατό παιχνίδι της σεζόν

Πολύ δυναμικά ξεκίνησαν το παιχνίδι και οι δύο ομάδες με τον Παναθηναϊκό να παίρνει το πρώτο σετ. Οι ”πράσινες” έδειξαν πάθος και πίστη και ενώ το παιχνίδι πήγαινε στον πόντο, το ”τριφύλλι” κατάφερε να πάρει το πρώτο σετ, αν και παραλίγο να κινδυνέψει, αφού είχε απόσταση ασφαλείας στο τέλος, την οποία πήγε να χάσει. Το πρώτο σετ έληξε 26-24. Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-2: ”Λύγησε” την ”Ένωση” στο tie – break (vid)

Δυναμική η ομάδα του ΄΄τριφυλλιού΄΄ και στο δεύτερο σετ

Οι “πράσινες” μπήκαν πολύ δυναμικά και στο δεύτερο σετ, που κατάφεραν να το πάρουν και αυτό κάνοντας το 2-0. Τα ”φίνα κορίτσια” του ”τριφυλλιού’,’ κρατούσαν τον έλεγχο του παιχνιδιού για αρκετή ώρα στο δεύτερο σετ. Προς το τέλος βέβαια παραλίγο να… δούμε το ίδιο έργο με το πρώτο, αφού ο Παναθηναϊκός έχασε την συγκέντρωση του και πήγε να κινδυνέψει. Το δεύτερο σετ έληξε με σκορ 25-21. Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-2: ”Λύγησε” την ”Ένωση” στο tie – break (vid)

Το τρίτο σετ δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για τον Παναθηναϊκό, με τις ”πράσινες” να είναι σαν να μην μπήκαν ποτέ στο ματς. Συγκεκριμένα, η ΑΕΚ κατάφερε να βρίσκεται συνέχεια μπροστά στο σκορ με μεγάλη διαφορά. Στην συνέχεια οι ”πράσινες” ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να μαζέψουν αρκετά το σκορ, σχεδόν στον πόντο. Όμως η ΑΕΚ πήρε ξανά πρώτο λόγο. Το τρίτο σετ έληξε 17- 25 υπέρ της ”Ένωσης”. Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-2: ”Λύγησε” την ”Ένωση” στο tie – break (vid)

Στο τέταρτο σετ η ομάδα του Παναθηναϊκού ξεκίνησε με άλλο αέρα, αφού κατάφερε να έχει από την αρχή τον πρώτο λόγο. Οι ”πράσινες” έδειξαν μεγαλύτερη συγκέντρωση και έδειξαν από τι ”μέταλλο” είναι. Η ΑΕΚ δεν είχε το ίδιο τέμπο με το τρίτο σετ με συνέπεια αυτό να έχει τις γηπεδούχες από πάνω τους για αρκετή ώρα. Η ”Ένωση” έδειχνε πως δεν τα παρατάει και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα στο 12- 12. Το ”τριφύλλι” προσπάθησε να επανέλθει, στο ωστόσο η ΑΕΚ έκανε το 2-2, βέβαια με διαμαρτυρίες για μία αμφισβητούμενη φάση που όπως έδειξε, έκρινε το τέταρτο σετ υπέρ της ΑΕΚ. Το σκορ του τρίτου σετ έληξε 23-25. Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-2: ”Λύγησε” την ”Ένωση” στο tie – break (vid)

Με άλλο αέρα στο tie – break τα ”φίνα κορίτσια”

Το ” τριφύλλι” μπήκε με πολύ δυναμικότητα στο tie – break και κατάφερε να πάρει μια μεγάλη νίκη, σε ένα ματς που πήγε πόντο πόντο μέχρι το τέλος. Οι “πράσινες” κατέκτησαν το tie break με 15-13, παρότι η ΑΕΚ είχε καταφέρει να φέρει το ματς στα ίσα. Με την λήξη του αγώνα η κερκίδα αποθέωσε τις παίκτριες του Γ. Καλμαζίδη που παρέμειναν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς. Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-2: ”Λύγησε” την ”Ένωση” στο tie – break (vid)

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα