Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Ολυμπιακός Β’-Παναθηναϊκός Β’ 0-1: Οι «πράσινοι» «άλωσαν» το Ρέντη (highlights)

Μεγάλο διπλό για τον Παναθηναϊκός στο Ρέντη απέναντι στον Ολυμπιακό

Ο Παναθηναϊκός Β’ αντιμετώπισε τον Ολυμπιακό Β΄ για την 5η αγωνιστική των playout. Το τριφύλλι ξεκίνησε την αναμέτρηση με τους Ξενόπουλος, Προδρομίτης, Σιδεράς, Φικάι, Λάμψιας, Φρόκου, Αθανασακόπουλος, Κάτρης, Φουρτάδο, Νταμπίζας, Σαρδέλης. Ενώ οι «ερυθρόλευκοι» με τους Παπαδούδης, Μπα, Μπιανκόν, Σγουρός, Τσέλιος, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Μαρίνος, Σαπουντζής, Πινακάς, Αργυρίου. Ολυμπιακός Β’-Παναθηναϊκός Β’: Οι «πράσινοι» «άλωσαν» το Ρέντη (highlights)

Όσο αφορά την αναμέτρηση, οι δύο «αιώνιοι» δεν μπήκαν και με τον καλύτερο τρόπο στο παιχνίδι. Ο Παναθηναϊκός δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες με τον Φουρτάδο και τον Νταμπίζα, όμως δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να κάνει κάποια φάση. Ως αποτέλεσμα το πρώτο ημίχρονο να τελειώσει με σκορ 0-0.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία του αγώνα με τον Μπα, αλλά την έχασε. Οι «πράσινοι» δεν μπόρεσαν να βρουν κάποια απάντηση στην μεγάλη ευκαιρία των «ερυθρόλευκων» άμεσα. Όμως λίγα λεπτά μετά το Τριφύλλι κατάφερε να βρει το «χρυσό» γκολ με τον Φουρτάδο. Έτσι ο Παναθηναϊκός κατάφερε να αποδράσει με το διπλό από το Ρέντη