Οι αριθμοί δείχνουν Ρόμα σήμερα

Σπουδαία ματς σήμερα.

Το πρώτο ραντεβού άφησε ανοιχτούς Λογαριασμούς.  Λέστερ – Ρόμα 1-1 ενώ στην ρεβάνς στην ημιτελική φάση του Κόνφερενς Λιγκ, δεν υφίσταται ο κανονισμός για εκτός έδρας γκολ. Οπότε αν μείνει στο Χ το ματς, ακολουθεί παράταση και ίσως πέναλτι. Χαμός δηλαδή. Στην πρώτη κόντρα τους, οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι με τον Πελεγκρίνι στο 15’. Οι γηπεδούχοι απάντησαν…  67ο λεπτό με αυτογκόλ του Μαντσίνι.

Και το Γκολ/ Γκολ και Over 2.5 με εξιτάρει και είναι πρόταση μου. Πάντα δίνω εναλλακτική άλλωστε. Βασική επιλογή μου όμως είναι ο άσος.  Η Ρόμα έχει κερδίσει τα 6/7 τελευταία εντός έδρας ευρωπαϊκά παιχνίδια με ομάδες της Γηραιάς Αλβιώνας και απλά με πείθει. Ενώ και η παράδοση της Λέστερ δεν είναι θετική εκτός.

Μεγάλο ματς σε ένα γήπεδο που θα κοχλάζει αφού στις εξέδρες 3.500 οπαδοί της Λέστερ, θα δώσουν ήχο και χρώμα Αγγλίας. Ωραίος συνδυασμός μαζί με τους γηπεδούχους.Με 3/4 G/G στο Κόνφερενς Λιγκ κινείται η Ρόμα. Αήττητη ακόμη εντός στη διοργάνωση. Προέρχεται από 3/4 G/G στη διοργάνωση η αγγλική ομάδα. Μετράει 3/4 Under 2,5 στα πρόσφατα ματς εντός και εκτός Αγγλίας η Λέστερ. Με αριθμούς 14-13-17 κινούνται οι Ρωμαίοι κόντρα σε Αγγλους και  ρεκόρ 13-5-4 εντός έδρας. Με  0-2-1 παίζει ως τώρα η Λέστερ κόντρα σε Ιταλούς και 0-0-1 εκτός έδρας.

Πάντως καμία από τις δύο ομάδες δεν δείχνει να βρίσκεται σε ιδιαίτερα καλή αγωνιστική κατάσταση το τελευταίο διάστημα.  Η Λέστερ έχει πανηγυρίσει μόνο ένα διπλό ( Αϊντχόφεν) σε 6 εκτός έδρας της ματς σε νοκ άουτ φάση ευρωπαϊκής διοργάνωσης. 10  στα 13 τέρματα της Λέστερ στο Κόνφερενς Λιγκ επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

πηγή: bet-hoven.net

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.