Ο Βολάκης “σερβίρει” και ο “Φαραώ” Μπιλάλ “καρφώνει”

Aπίστευτα πράγματα βλέπουμε από τους πιτσιρικάδες. Μπιλάλ και Βολάκης κάνουν πράγματα και θαύματα.

Μαθήματα μπάλας παραδίδει η Κ-19 του Παναθηναϊκού σε όλη την Ευρώπη, καθώς μετά τη Σλάβια Σόφιας, άφησε εκτός και την Τρενσίν. “Μαγική” ανατροπή σημείωσε ο Παναθηναϊκός στη Σλοβακία, αφού κέρδισε με 3-4 την Τρενσίν, από 3-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Το Τριφύλλι έκανε τρομερό δεύτερο ημίχρονο και με πρωταγωνιστή τον Μπιλάλ πέρασε στην επόμενη φάση.

Ο Μπιλάλ έχει σημειώσει φέτος στην Ευρώπη 9 γκολ σε 3 ματς. Στην πρεμιέρα του Παναθηναϊκού κόντρα στη Σλάβια Σόφιας σκόραρε 5 γκολ, ενώ στη ρεβάνς δεν αγωνίστηκε. Στον επόμενο γύρο κόντρα στην Τρενσίν, σημείωσε ένα γκολ στο πρώτο ματς στη Λεωφόρο, ενώ σήμερα σκόραρε 3 γκολ και συνέβαλε τα μέγιστα στη νίκη του Τριφυλλιού.

Εντυπωσιακή είναι η σύνδεση που έχει ο επιθετικός του Τριφυλλιού με τον Βολάκη, καθώς από τις 5 ασίστ που έχει μοιράσει ο Έλληνας, οι 4 έχουν καταλήξει στον Μπιλάλ και από εκεί στα δίχτυα των αντιπάλων του Τριφυλλιού. Τρομερή χημεία έχουν αναπτύξει μεταξύ τους οι δύο παίκτες και ελπίζουμε αυτό να συνεχιστεί και στον επόμενο γύρο, ώστε το Τριφύλλι να προκριθεί και να φτάσει ψηλά στη διοργάνωση.

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.