Μάγκνουσον: «Είμαι χαρούμενος που επέστρεψα»

Οι δηλώσεις του στόπερ του Παναθηναϊκού μετά τη λήξη του ματς.

Μάγκνουσον

Στην επιστροφή του στη δράση στάθηκε ο αμυντικός του Παναθηναϊκού. Την απογοήτευση του μετά το τραυματισμό του στο ντέρμπι με την ΑΕΚ, και τη χαρά του για την επιστοφή του σε αγωνιστικούς ρυθμούς ενόψει playoff.

Αναλυτικά όσα είπε ο Χόρντουρ Μάγκνουσον:

«Αυτό που έγινε με την ΑΕΚ πράγματι με απογοήτευσε, ήταν ένας κακός τραυματισμός. Κατά τη διάρκεια της αποθεραπείας ένιωσα και πάλι πόνο. Είμαι πάλι πίσω, είμαι χαρούμενος για αυτό και που βοήθησα την ομάδα να πάρει τη νίκη με 2-0.

Ξέραμε πως τα δύο τελευταία ματς θα είναι δύσκολα. Θέλαμε τη νίκη και απο εκεί και πέρα ξέραμε πως αν σκοράραμε στο πρώτο ημίχρονο θα είχαμε «σκοτώσει» τον αντίπαλο και θα παίρναμε το ματς. Τελικά έγινε στο δεύτερο αυτό ημίχρονο και πήραμε τη νίκη.»

Το θέλατε το φτιάξαμε! Μπες στον κόσμο του Παναθηναϊκού με το APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android. Σύντομα και σε IOS. Follow το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Follow το paopantou στο Facebook,