“Λυτρωτής” Ιωαννίδης, έσωσε τον Παναθηναϊκό από την ήττα, 1-1 με τον ΟΦΗ (βαθμολογία & highlights)

"Γκέλα" για τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, έμεινε στο 1-1 με τον ΟΦΗ.

O Παναθηναϊκός αντιμετώπισε τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής, θέλοντας διακαώς την νίκη, για να διατηρηθεί στην κορυφή με καλή διαφορά από τον δεύτερο. Ωστόσο, οι Πράσινοι “σκόνταψαν” στη Λεωφόρο κόντρα στον ΟΦΗ των δέκα παικτών. Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο παιχνίδι με την κεφαλιά του Λάρσον στο 59ο λεπτό, στην μοναδική του ευκαιρία μέχρι εκείνο το σημείο. Όλα έδειχναν πως ο ΟΦΗ θα έφευγε με την νίκη από τη Λεωφόρο, ωστόσο ο Ιωαννίδης είχε άλλη άποψη και ισοφάρισε σε 1-1 στο 90+7, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Δεύτερη συνεχόμενη απώλεια βαθμών για τον κακό Παναθηναϊκό, ο οποίος ισοφάρισε στις καθυστερήσεις τον ΟΦΗ και απέφυγε την ήττα. Ο Ιωαννίδης με ατομική ενέργεια διαμόρφωσε το 1-1 και δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να φύγουν με τους τρεις βαθμούς από τη Λεωφόρο. Ο ΟΦΗ πήρε προβάδισμα με τον Λάρσον και κράταγε το διπλό, αλλά οι “πράσινοι” έσωσαν το βαθμό. Η διαφορά από την ΑΕΚ μειώθηκε στους 4, αλλά ο Παναθηναϊκός εξακολουθεί να κρατά την τύχη του. Αρκεί να… ξυπνήσει και να διορθωθεί…