Λύγισαν στο πρώτο ματς

Την ήττα με 1-3 γνώρισε ο Παναθηναϊκός από τη Σαλαμίνα στο πρώτο ματς για την Τρίτη θέση του πρωταθλήματος.

futsal

Δεν τα κατάφερε η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκολυ στον πρώτο της αγώνα για τις θέσεις 3-4.

Οι ΄«πράσινοι» αντιμετώπισαν τη Σαλαμίνα στο κλειστό του Μετς και τελικά λύγισαν με 1-3 στη μάχη για την κατάκτηση της τρίτης θέσης.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 16΄ και το 0-1 ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε και ισοφάρισε στο 22΄ με τον Κατεβτσιάν όμως δύο λεπτά αργότερα η Σαλαμίνα έκανε το 1-2 με τον Θανασάι. Παρά τις προσπάθειες για ισοφάρισε για την ομάδα του Γιάννη Ζιάβα τελικά οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν τη νίκη στο 33΄ κάνοντας το τελικό 1-3 με γκολ του Τάνκα.

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα