Κολοσσός-Παναθηναϊκός 74-79: Το έκανε «θρίλερ» αλλά ο Γκριγκόνις ήταν «καυτός» (highlights)

Ο Μάριους Γκριγκόνις ανανέωσε το συμβόλαιο του με το Τριφύλλι και στη συνέχεια «καθάρισε» τον Κολοσσό Ρόδου

Οι «πράσινοι» ξεκίνησαν «εκρηκτικά» το παιχνίδι με ένα σερί 0-6 και τον Γκριγκόνις να είναι… καυτός. Οι γηπεδούχοι έψαχναν απαντήσεις και στα μέσα της περιόδου έφτασαν το παιχνίδι στον πόντο ώσπου ο Παναθηναϊκός πήρε και πάλι μια μικρή διαφορά της τάξεως των τεσσάρων πόντων. Ο Κολοσσός όμως κατάφερε να κλείσει την περίοδο όντας πίσω στο σκορ με μόλις ένα καλάθι (22-24). Κολοσσός-Παναθηναϊκός: Το έκανε «θρίλερ» αλλά ο Γκριγκόνις ήταν «καυτός» (highlights)

Δείτε παρακάτω τις καλύτερες στιγμές:

Το δεύτερο δεκάλεπτο κυμάνθηκε όπως και το πρώτο. Δηλαδή καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ Με τις εναλλαγές στο προβάδισμα να είναι συχνές. Τελικά το σύνολο του Εργκίν Αταμάν έκλεισε το ημίχρονο με προβάδισμα τριών πόντων για το 37-40. Πρωταγωνιστής συνέχισε να είναι ο Μάριους Γκριγκόνις ο οποίος ήταν διψήφιος με 11 πόντους.

Το τριφύλλι μετά την ανάπαυλα πάτησε το γκάζι και διεύρυνε την διαφορά η οποία έγινε γρήγορα διψήφια. Οι γηπεδούχοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία του λέξη. Ο Κολοσσός κατάφερε πολύ γρήγορα όχι μόνο να μειώσει αλλά να προηγηθεί πριν τη λήξη της τρίτης περιόδου με τον Περάντες να είναι εξαιρετικός. Σκορ τρίτης περιόδου: 62-57.

Ο Παναθηναϊκός έβαλε δύσκολα στον εαυτό του με τους παίκτες του Εργκίν Αταμάν και να είναι φανερά κουρασμένοι. Το ματς έγινε «θρίλερ» όμως ο Γκριγκόνις τα έβαζε από παντού και με κάθε τρόπο για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του με το τελικό 74-79.

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα!