Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Ισόπαλος στο ντεμπούτο Βέλιτς ο ΠΑΟ Β’

Ανεπίσημο ντεμπούτο για τον Βέλιτς στον Παναθηναϊκό Β' .

Ισόπαλος αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός Β’, στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Γιάσμινκο Βέλιτς στον πάγκο του. Το ”τριφύλλι”, αντιμετώπισε τον Πανελευσινιακό στο γήπεδο της Μαγούλας. Το τελικό σκορ ήταν 2-2.

Οι ”πράσινοι” μπήκαν μουδιασμένοι στην αναμέτρηση και στο ημίχρονο βρέθηκαν να χάνουν με 1-0. Καλύτεροι παρουσιάστηκαν ωστόσο στο δεύτερο μισό του αγώνα. Η ομάδα του Βέλιτς, ισοφάρισε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο μετά από ωραία μπαλιά του Ηλιάδη και γκολ του Ταβάρες. Ο Πορτογάλος πέτυχε το πρώτο του τέρμα με την ομάδα.

Στο 60′, το ”τριφύλλι” έκανε και την ανατροπή μετά από κάθετη πάσα του Σπυριδάκη και γκολ του Καρβούνη. Ενώ ο Πανελευσινιακός ισοφάρισε τελικά στο 83′, μετά από στατική φάση.

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.