Ιωαννίδης: Το ποστάρισμα του «killer» και ο «νονός» Χουάνκαρ (pic)

Η ανάρτηση του Έλληνα φορ του «τριφυλλιού», η αποθέωση από πρώην συμπαίκτη και το παρατσούκλι από τον Ισπανό μπακ.

Ιωαννίδης

Ο Φώτης Ιωαννίδης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη του Παναθηναϊκού με 1-0 επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League. Ο Έλληνας επιθετικός πέρασε ως αλλαγή στο ματς στο 76ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα σκόραρε και χάρισε την νίκη στο «τριφύλλι». Είναι η 11η νίκη που πετυχαίνει η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά από 12 στροφές στο πρωτάθλημα.

Ο Ιωαννίδης πέτυχε χρυσό γκολ για τον Παναθηναϊκό και αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή. Ο Έλληνας φορ των «πράσινων» βοήθησε την ομάδα του να πάρει μία πολύ σημαντική νίκη σε μία πολύ δύσκολη έδρα. Μία νίκη που όπως δήλωσε και ο κόουτς του «τριφυλλιού» θα είναι σημαντική για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Ο 22 άσος του Παναθηναϊκού μετά το τέλος του ματς έκανε μία ανάρτηση στο προσωπικό του λογαριασμό στο instagram και αποθεώθηκε στα σχόλια. Ανάμεσα σε αυτούς που τον συνεχάρησαν ήταν ο Χουάνκαρ, που έγραψε «Pame FOCLERC!!». Επιπλέον και ο πρώην συμπαίκτης του και παίκτης της ΑΕΚ πλέον, Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς έγραψε «Το άξιζες υπερπαίκτη».

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.