Ιωαννίδης: Το νούμερο…7 και η σύμπτωση

Ο Έλληνας επιθετικός πρόσθεσε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα της Super League.

Ιωαννίδης

Ο Παναθηναϊκός πήρε μία πολύ σημαντική νίκη χθες (9/11) στο Αγρίνιο. Το «διπλό» (0-1) έδωσε τρεις ακόμη βαθμούς στο «τριφύλλι» που έφθασε τους 34 και παραμένει μόνο πρώτο για ακόμη μία εβδομάδα στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Ο Φώτης Ιωαννίδης, που πέρασε ως αλλαγή στο ματς στο 76ο λεπτό, δύο λεπτά αργότερα νίκησε με διπλή προσπάθεια τον Ανέστη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας των «καναρινιών».

Ο Έλληνας επιθετικός με αυτό τον τρόπο χάρισε την νίκη στην ομάδα του και συνάμα τρεις πολύτιμους βαθμούς. Για τους «πράσινους» ήταν η ενδέκατη νίκη τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα της Super League μετά από 12 στροφές, που έφθασαν τους 34 βαθμούς και βρίσκονται στο +6 από την ΑΕΚ και στο +10 από τον Ολυμπιακό. Για τον 22χρονο φορ του Παναθηναϊκού, που αποδείχθηκε «χρυσή» αλλαγή, ήταν το παρθενικό του γκολ για φέτος. Ο Ιωαννίδης το έψαχνε το γκολ και τελικά ήρθε..και ήταν και κομβικό. Θυμίζουμε ότι στον αγώνα με τον Ολυμπιακό ήταν εκείνος που κέρδισε το πέναλτι από τον Άβιλα στις καθυστερήσεις και έδωσε την ευκαιρία στον Σπόραρ να φέρει το ματς στα ίσα (1-1) και τον ένα βαθμό στο «τριφύλλι».

Ο Φώτης Ιωαννίδης, το νούμερο «7» του Παναθηναϊκού, μετά το γκολ στο Αγρίνιο έγινε ο έβδομος διαφορετικός σκόρερ για τους «πράσινους» την τρέχουσα σεζόν. Ως τώρα για το «τριφύλλι» έχουν σκοράρει οι Αϊτόρ (8), Σπόραρ (5), Παλάσιος (4), Τσέριν (1), Βέρμπιτς (1) και Σάντσες (1). Πλουραλισμός στους σκόρερ για την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς.

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.