Γουρλής ο Βαγιαννίδης για το Τριφύλλι

Αν έχεις τύχη διάβαινε στην εντεκάδα

Το Τριφύλλι έχει αποδείξει την ισχύ του και την ποιότητά του. Στο ρόστερ του Παναθηναϊκού έχουν υπάρξει τραυματισμοί, όμως οι Πράσινοι δεν πτοούνται εύκολα. Μάλιστα, η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς κατάφερε να κερδίσει τον Άρη και να κάνει το 9/9. Κάπως έτσι συνεχίζει ο Παναθηναϊκός να κρατάει στα χέρια του το “τιμόνι” της Super League…

Ένα γεγονός που αξίζει πάντως να αναφερθεί, με φόντο και τους τραυματσιμούς, όσον αναφορά το ματς με τον Άρη, είναι η είσοδος του Βαγιαννίδη στον αγωνιστικό χώρο. Και ο συνδυασμός με το γκολ των “πράσινων”. Πιο συγκεκριμένα, μάλιστα είναι η δεύτερη φορά που μπαίνει στο γήπεδο αλλαγή και στο…καπάκι σκοράρει το “τριφύλλι’.

Ο Βαγιαννίδης όσες φορές έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο η μπάλα για το Τριφύλλι “καίει”. Όμως ο νεαρός μας βγήκε γουρλής. Με τον Αστέρα Τρίπολης. Η είσοδος του ήρθε στο 75ο λεπτό, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Αϊτόρ έκανε το 1-0 για τον Παναθηναϊκό. Το ίδιο γεγονός παρατηρήθηκε και στο ματς με τον Άρη. Ο Βαγιαννίδης μπήκε στο 82ο λεπτό, η μπάλα ήταν βαριά… Ο Παναθηναϊκός έψαχνε αυτό το γκολ της νίκης. Τελικά, το τέρμα ήρθε 10 λεπτά μετά από την αλλαγή του. Σκόρερ αυτήν την φορά ήταν ο Σπόραρ.

Συνολικά, ο Βαγιαννίδης έχει αγωνιστεί 76 λεπτά. Χωρίς να έχει πολύ χρόνο στον αγωνιστικό χώρο ο Έλληνας αμυντικός έχει “δείξει” πολύ καλά στοιχεία. Μπορεί να πιέσει ψηλά όταν του ζητηθεί, ενώ ταυτόχρονα έχει το τρέξιμο για να γυρίσει και να καλύψει στην άμυνα. Έχει στοιχεία Φούλερ Μπακουνάκης ενώ ο κόουτς δείχνει να τον εμπιστεύεται και τον υπολογίζει και στα εξτρέμ.

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.