Γιαννακόπουλος: Τα συνθήματα του στα αποδυτήρια για Σλούκα (vid)

Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος αποθέωσε τον Κώστα Σλούκα, ενώ εκείνος έκανε δηλώσεις μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού με τη Μακάμπι.

Ο Κώστας Σλούκας έλαβε θερμή υποδοχή από τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο κατά τη διάρκεια του flash interview του αγώνα με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ. Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε τη σειρά, επικρατώντας με 95-79 της ομάδας του Όντεν Κάτας. Με αυτή τη νίκη, έκανε το 1-1 στα Playoffs της Euroleague και οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στο Βελιγράδι. Γιαννακόπουλος: Απίστευτο αυτό που έκανε στον Σλούκα μετά το ματς

Δείτε βίντεο από την αποθέωση του Γιαννακόπουλου στον Σλούκα:

@aravantinosda Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος αποθεώνει τον Κώστα Σλούκα μετά το τέλος του Game 2! #EuroLeague #Panathinaikos #Sloukas ♬ original sound – Dionysis Aravantinos

Ο Κώστας Σλούκας ξεχώρισε ως ο κορυφαίος του Παναθηναϊκού στον αγώνα. Ο Έλληνας γκαρντ πέτυχε 29 πόντους, σημειώνοντας ρεκόρ καριέρας στη διοργάνωση. Επίσης γνώρισε την αποθέωση του Δημήτρη Γιαννακόπουλου κατά τη διάρκεια του flash interview

Αναλυτικά όσα είπε ο Κώστας Σλούκας στις δηλώσεις του:

«Είμαι πολύ περήφανος για την απόδοσή μας ως ομάδα. Παίξαμε πολύ επιθετικά, εκτός από το πρώτο δεκάλεπτο αλλά είναι λογικό γιατί εκείνοι είχαν αυτοπεποίθηση. Στα άλλα τρία δεκάλεπτα η εικόνα άλλαξε. Πρέπει να είμαστε πεινασμένοι. Πρέπει να προσέξουμε τις λεπτομέρειες και να κάνουμε νίκη εκεί. Ήμασταν πολύ απογοητευμένοι. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και στα επόμενα παιχνίδια»

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα