Φοίνικας Σύρου – Παναθηναϊκός 0-3: Καθαρός και αεράτος στο final 4 (vid)

Άνετο πέρασμα για την ομάδα του Ανδρεόπουλου που κοιτά τώρα τα playoff της Δευτέρας

Ο Παναθηναϊκός έκανε επίδειξη δύναμης στην πρωτεύουσα των Κυκλάδων, νικώντας με 0-3 τον Φοίνικα μέσα στο “Δημήτριος Βικέλας”. Οι “πράσινοι” πήραν το πρώτο σετ, με εκπληκτική εμφάνιση του Ερνάντεζ και σκορ 17-25. Το δεύτερο σετ ήταν παρόμοιο σε ρυθμό, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει διαφορά ως και 12 πόντων (7-19). Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και τελικά έχασαν με 15-25. Στο τρίτο σετ, ο Ανδρεόπουλος προχώρησε σε rotation και έτσι ο Φοίνικας κατάφερε να ισορροπήσει, για τα πρώτα λεπτά, τον αγώνα ως το 7-7. Από εκεί οι “πράσινοι” πήραν ξανά διαφορά και στο τέλος κέρδισαν με 16-25. Η πρόκριση επετεύχθη και τώρα το “τριφύλλι” κοιτά τον πρώτο αγώνα με τον ΠΑΟΚ, την Δευτέρα, για τα playoffs. Φοίνικας Σύρου – Παναθηναϊκός 0-3: Καθαρός και αεράτος στην final 4 (vid)

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα!