«Φάρδος» για τη Σλάβια στην παράταση, προκρίθηκε με γκολ στην εκπνοή!

Έκαναν το αδιανόητο οι Τσέχοι!

Η αναμέτρηση ανάμεσα στην Ράκοβ και τη Σλάβια Πράγας χάρισε πολλές συγκινήσεις στα τελευταία δευτερόλεπτα. Με αρκετή δόση τύχης, η ομάδα από την Τσεχία, πήρε το εισιτήριο για τους ομίλους του Conference League στην εκπνοή του αγώνα. Μάλιστα, το… χρυσό γκολ μπήκε στο 122ο λεπτό!

Το πρώτο ματς στην Πολωνία, έληξε με νικητές τους γηπεδούχος με 1-0. Στον επαναληπτικό, η Σλάβια ανέτρεψε το εις βάρος της αποτέλεσμα. Στο 62′ ο Ούσορ έκανε το 1-1 και οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί, ο Σραντς σκόραρε στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, ο οποίος μάλιστα έστειλε την ομάδα του στους ομίλους της διοργάνωσης.

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.