Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Έχασαν το μυαλό τους και το παιχνίδι, 72-78 από τον Ολυμπιακό

Όταν δεν ελέγχεις τη μοίρα σου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν σκληρά και έκαναν αρκετά φάουλ. Ο Ολυμπιακός είδε τους Γουόκαπ και Φαλ να κάνουν 2 φάουλ πολύ νωρίς, ενώ ο Παναθηναϊκός τους Σίβα και Μποχωρίδη. “Κουπί” στην επίθεση τράβηξαν οι Παπαπέτρου και Παπαγιάννης, ενώ ο Νέντοβιτς με τρελό buzzer από το κέντρο, έστειλε τον Παναθηναϊκό προηγούμενο με 21-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Παναθηναϊκός μπήκε αρκετά δυνατά και ο Ουάιτ με κάποια μεγάλα σουτ , αλλά και ο Έβανς με ένα τρομερό κάρφωμα τον έβαλαν μπροστά με 33-25 στο 15′. To Tριφύλλι εκμεταλλεύτηκε το momentum και πήγε στα αποδυτήρια με ένα προβάδισμα της τάξης του +14 (46-32).

Ο Ολυμπιακός στο τρίτο δεκάλεπτο μπήκε πολύ δυνατά και μάζεψε γρήγορα τη διαφορά. Το +14 του Παναθηναϊκού μέσα σε 2.30 λεπτά έγινε +3 (48-45). Μάλιστα στα 6 λεπτά πριν το τέλος της 3ης ο Ολυμπιακός πέρασε μπροστά στο σκορ(48-50). Το δεκάλεπτο έκλεισε με το σκορ στο 56-61.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι 2 ομάδες ήταν πολύ καλές επιθετικά και ευστοχούσαν διαρκώς είτε από μέση απόσταση, είτε από μακριά. Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να ελέγξει αμυντικά τον Ολυμπιακό και έχασε με 72-78.

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.