Χαμός σε ματς Κ18: Τέσσερις αποβολές σε 20 λεπτά και διακοπή (vid)

Η τελευταία αναμέτρηση του τουρνουά U-18 στη Λιμόζ, μεταξύ της Γαλλίας και της Πολωνίας, στιγματίστηκε από τις κόκκινες που μοιράστηκαν και οδήγησαν σε πρόωρη λήξη του αγώνα.

Οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 2-2, με το σκορ να ευνοεί τη Γαλλία, καθώς θα κατακτούσε το τουρνουά, αλλά η συνέχεια ήταν ανατρεπτική…

Ο Ιλες Χούσνι των «πετεινών» ήταν ο πρώτος που αντίκρισε κόκκινη κάρτα στο 55ο λεπτο, πριν αποβληθεί και ο συμπαίκτης του Ζανέλ Μπελοσιάν έξι λεπτά αργότερα. Η Πολωνία προηγήθηκε με 3-2 στο 70ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα ο Γάλλος Γιόνι Γκόμις πήρε τον δρόμο προς τα αποδυτήρια με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Νταρνέλ Μπιλέ «κοκκίνισε» και αυτός μετά από ένα επικίνδυνο τάκλιν και… κεφαλιά στο πρόσωπο αντιπάλου στο 77΄, εξέλιξη που υποχρέωσε τον διαιτητή να τερματίσει πρόωρα την αναμέτρηση.

πηγή: Sport fm

Ακολουθήστε το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Ακολουθήστε το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.