Τελευταία νέα & ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό μας

Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός: Οριακό «break» για τους «Ερυθρόλευκους» και 0-1 (highlights)

Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό που φέρνει την σειρά στα... μέτρα του

Στο ματς μεταξύ Ολυμπιακού και Μπαρτσελόνα, οι “ερυθρόλευκοι” ξεκίνησαν με εντυπωσιακές άμυνες και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ. Ωστόσο, λάθη στην επίθεση έδωσαν τη δυνατότητα στη Μπαρτσελόνα να πλησιάσει στο σκορ. Παρόλα αυτά, ο Ολυμπιακός διατήρησε το προβάδισμα με καλές επιθετικές επιδόσεις από Πετρούσεφ και Κάναν. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε προσωρινά, αλλά ο Ολυμπιακός απάντησε με επιθετικά ριμπάουντ και άμυνα. Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός: Οριακό «break» για τους «Ερυθρόλευκους» και 0-1 (highlights)

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Ολυμπιακός διατήρησε το προβάδισμα του, αλλά λάθη του επέτρεψαν στη Μπαρτσελόνα να πλησιάσει στο σκορ. Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο, με τον Ολυμπιακό να καταφέρνει να κρατήσει το προβάδισμά του και να κερδίσει με μόλις δύο πόντους, μετά από συνεχές ανατροπές στο τελευταίο λεπτό του ματς.