Παναθηναϊκός: Όλοι οι αποκαλυπτικοί διάλογοι με τον διαιτητή στην φυσούνα

Η ατάκα του Ντελαζό για τη φάση στην οποία διαμαρτύρεται ο Παναθηναϊκός για πέναλτι στον Κώτσιρα

Ντελαζό ΑΕΚ Παναθηναϊκός

Το πρώτο ημίχρονο στο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό (3-0) είχε μόλις ολοκληρωθεί. Ο Φατίχ Τερίμ και ο Γιάννης Παπαδημητρίου ήταν έξαλλοι γιατί ο Ντελαζό δεν καταλόγισε το πέναλτι του Αραούχο στον Κώτσιρα στο 27ο λεπτό του αγώνα. Αποκλειστικό: Τι λέει ο διαιτητής του ΑΕΚ – Παναθηναϊκός για το πέναλτι στον Κώτσιρα

ΖΩΝΤΑΝΑ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΜΑΚΑΜΠΙ

Δεν έχεις δώσει πέναλτι. Είναι 200% παράβαση μέσα στην περιοχή». Ο Παπαδημητρίου πρόσθεσε: «Τι είναι αυτά που κάνεις;».

Ο Ντελαζό ήταν ατάραχος και απάντησε: «Κύριοι ηρεμήστε. Δεν υπάρχει τίποτα». Τότε έφτασαν στο σημείο ο Ζέκα, ο Λοντίγκιν και ο Βέρμπιτς. Οι αναπληρωματικοί των πράσινων ήταν πολύ εκνευρισμένοι και είπαν με τη σειρά τους στον ρέφερι της αναμέτρησης:

«Δεν έχεις δώσει καθαρό πέναλτι». Το επίπεδο της έντασης ανέβηκε και χρειάστηκε η επέμβαση του Άρη Διαμαντόπουλου και των παρατηρητών του αγώνα για να μπορέσει ο Ντελαζό να φτάσει στα αποδυτήρια.

Διαβάστε τι είπε ο διαιτητής του αγώνα στους ανθρώπους του Παναθηναϊκού ΕΔΩ.

Το θες το φτιάξαμε! Με το ΝΕΟ  APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android και σε Iphone κρατάς στα χέρια σου τον πλανήτη Παναθηναϊκό! Follow το Paopantou.gr στο Google News. Θα μάθεις πρώτος τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δεις on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Δες απευθείας εκπομπές, κέρδισε καταπράσινα δώρα. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μάθεις σε χρόνο dt όλα νέα