Αδιανόητο στατιστικό Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα με Ανιγκό

Δεν τα πάει πολύ καλά η ομάδα του Ανιγκό στα play off

Ανιγκό

Ο Ολυμπιακός, ο οποίος βρίσκεται 3ος στην βαθμολογία της Superleague, έχει παρουσιάσει ένα κακό αγωνιστικό “πρόσωπο” στα Play Off. Με τον Ανιγκό στον πάγκο, οι “ερυθρόλευκοι” δύσκολα καταφέρνουν να φέρους εις πέρας τις “αποστολές” τους.

Συγκεκριμένα, η ομάδα από τον Πειραιά έχει “σημειώσει” 2 νίκες κόντρα στον Βόλο και στον ΠΑΟΚ, 1 ισοπαλία με τον Άρη και 3 ήττες από Παναθηναϊκό, ΑΕΚ και Άρη. Αξίζει να αναφερθεί, όμως πως οι “ερυθρόλευκοι” μπαίνουν στον πρώτο ημίχρονο σαν “υπνωτισμένοι”.

Αυτό μπορεί να φανεί και από τα γκολ που έχει δεχτεί ο Ολυμπιακός στα πρώτα 45 λεπτά του παιχνιδιού. Για αρχή, έχανε 0-1 με αυτογκόλ του Παπασταθόπουλου στο 22′. Στο επόμενο ματς κόντρα στον Παναθηναϊκό δέχτηκε 2 τέρματα στο πρώτο μισό, ενώ από την ΑΕΚ “έφαγε” 1. Τέλος, με τον Άρη στην 6η αγωνιστική των Play Off, ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 36ο λεπτό.

Ο συνολικός απολογισμός των “ερυθρόλευκων” στο πρώτο ημίχρονο σε αυτά τα παιχνίδια είναι 0-0-4. Η ομάδα του Ανιγκό έχει δεχτεί 5 τέρματα και δεν έχει καταφέρει να βάλει ούτε ένα γκολ… Ένας τραγικός Ολυμπιακός που δεν μπορεί να σκοράρει και να μην δεχτεί γκολ.

Πολύ κακή εμφάνιση από τον Ολυμπιακό στα Play Off με τον Ανιγκό να είναι στον πάγκο

Το θέλατε το φτιάξαμε! Μπες στον κόσμο του Παναθηναϊκού με το APPLICATION του PAOPANTOU.GR σε Android. Τώρα και σε IOS. Follow το Paopantou.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα πράσινα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Κάνετε follow στο YOUTUBE του Paopantou, για να δείτε on camera τους πρωταγωνιστές με το “τριφύλλι”. Follow το paopantou στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.